Akční ceny letenek jsou tu pro každého

Řada lidí pochopitelně zvolí své auto, nebo cestu vlakem. To platí hlavně o cestách, které nejsou tak daleké. Když se však objeví možnost poznat nějakou vzdálenější lokalitu, přijdou vhod stále vyhledávanější letenky za babku. Ceny této formy cestování neustále klesají. A tak jako vášnivý cyklista máte možnost podívat se i dále, než jenom pár set kilometrů za naše hranice.

Jak najít slevovou akci?

Není to zase až tak složité, jak si mohou mnozí myslet. Slevy se ve spojení s letenkami objevují v podstatě pořád. V první řadě je dobré mít jasno v tom, kam se chcete podívat. Jasným příkladem jsou dnes letenky USA. Tato země zkrátka a jednoduše láká. O tom není pochyb. Když víte, kam vyrazit, už se stačí poohlížet jenom po tipech, které vám sdělí, kde a kdy máte letenku pořídit. Dané tipy najdete na různých místech. Pokud je něco, co jasně doporučíme, tak se jedná o:

 

Sociální sítě

 

Cestovatelské blogy

 

Specializované weby

 

Za poznáváním i sportem

Je jedno, co máte v plánu v zahraničí dělat. Samozřejmostí je, že můžete spojit aktivitu poznávací s aktivitou sportovní. Pokud jde právě o jízdu na kole, jsou tu dvě možnosti. V určitých případech není problém kolo letadlem přepravit. Berte však v potaz, že se nejedná o běžné zavazadlo a tak se na něho mohou vztahovat jiné podmínky přepravy. Navíc může hrozit i jeho poškození. Proto spíše doporučíme cestovat bez něho, a následně se obrátit na místní půjčovnu, kde si na dobu svého pobytu půjčíte jiné. Tuto cestu doporučuje většina poskytovatelů.

Levné letenky navíc nemusí znamenat ani to, že snad budete omezování po stránce toho, kolik si lze vzít zavazadel. I na delší pobyt zvládnete vše zabalit. Mnoho aerolinek je celkem benevolentních jak s ohledem na zavazadla palubní, tak i odbavovaná – máme na mysli velikostí a hmotnostní limity.

Letenku lze najít i pomocí vyhledávačů

Na akční slevy nemusíte narazit jenom tak, že na ně budete upozorněni někým, kdo ceny letenek pravidelně sleduje. Můžete si je také sami vyhledat. Rozhodně nejde o nic těžkého. Právě naopak. Stačí použít dnes tolik populární vyhledávače letenek. Jsou cestou, jak si můžete najít a také ihned zarezervovat levné letenky online. Jistotou je, že je vše velmi jednoduché a intuitivní. Stačí zadat pouze několik nejdůležitějších informací, mezi které patří:

 

Cílová destinace

 

Termín odletu a návratu

 

Letiště odletu a příletu

Nízkonákladové společnosti dominují

U koho se slevy, nebo i velmi nízké ceny objevují nejčastěji? Jedná se o takzvané nízkonákladové letecké společnosti. Je sice pravdou, že u nich nelze očekávat nijak velký komfort, ani u nich nelze očekávat nijak velké služby. Na druhou stranu je obojí jasně vyváženo cenou. To potvrzují ceny standardní tak i ceny akční. V porovnání s klasickými leteckými společnosti mohou být i několikanásobně nižší.

Cestovat lze kamkoliv

Ve svých plánech rozhodně nemusíte být nijak omezováni. Pokud vás nízké a akční ceny letenek zaujmou, tak máte jistotu, že se lze podívat doslova kamkoliv. Přímé lety dnes míří i do řady vzdálenějších destinací. A kam přímý let nedosáhne, tam jednoduše zvolíte přestup. Ten je podobně jednoduchý, jako byste měli přestupovat a jiný autobus, nebo na jiný vlak u klasické formy dopravy. Letadlo však bude pohodlnější rychlejší a hlavně i levnější.

 

Zatím žádné hodnocení
Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho.