Cyklotúra Komárno-Šťurovo

Průběh trasy

Komárno-Patince-Šťurovo

Charakteristika

Cyklotrasa Komárno-Šťurovo vede nejprve částečně po dobře udržované dunajské cyklostezce, nicméně asi 25 km před Šťurovem musíte jet opět po rušné okresní cestě.

 


Celý úsek je velmi dobře značený

Parametry trasy

Náročnost trasy: lehká

Délka trasy: 55 km

Zajímavosti na trase

Termální koupaliště ve Šťurově

Termální koupaliště ve Šťurově se jmenuje Vadaš a je jedno z největších termálních koupališť na Jižním Slovensku. Na celkové ploše více jak 30 hektarů nemá svými vodními plochami na Slovensku konkurenci. Kromě populárního dětského bazénu a bazénu pro nejmenší děti tu naleznete i relaxační, masážní, sedací nebo plavecký bazén. Velkým lákadlem s neskutečnou plochou 3800 metrů čtverečních je především bazén s vlnobitím. Termální voda má skvělé účinky na pohybové ústrojí i nervový systém. Teplota vody se mírně liší podle jednotlivých bazénů, nejstudenější bazén má 28 stupňů, nejteplejší pak 36 stupňů. V populárním dětském bazénu čeká na malé návštěvníky rozměrný středověký hrad s vodními děly, skluzavkou i adrenalinovým vodopádem. Nejmenší návštěvníky chrání při hrách v brouzdališti praktická protisluneční plachta, která je napnutá po celé ploše bazénku. Největším lákadlem jsou však velké barevné adrenalinové tobogány, které vám poskytnou ten pravý a nefalšovaný adrenalin.

 


Termální koupaliště Vadaš

Vojenský hřbitov Rudé armády

Pokud se zajímáte o dějiny druhé světové války, pak byste měli navštívit vojenský hřbitov sovětské armády, který se nachází na ulici Sv. Štefana ve Šťurově. Tento hřbitov byl postavený v roce 1946 a jsou tam pochované pozůstatky 5247 padlých vojáků Rudé armády. Dominantou vojenského hřbitova je socha, která zobrazuje truchlící matku. Vojenský hřbitov byl několikrát opravován, a to v letech 1965, 1989-1994 a 2007–2009. Zajímavá byla poslední rekonstrukce hřbitova, protože byla také dobrovolným dílem studentů ze Slovenska, Ruska a Běloruska. Největší finanční podporu na rekonstrukci poskytla Ruská ambasáda.

 


Truchlící matka na vojenském hřbitově ve Šťurově

Občerstvení

Občerstvit se můžete v příjemné restauraci Casablanca ve Šťurově.

Adresa této restaurace je:

Casablanca
Sobieskeho 359/7, 943 01 Štúrovo

Cykloservisy

Cykloservis s prodejnou najdete v cykloservisu Mihálko ve Šťurově.

Adresa této prodejny a servisu je:

Bike shop Mihálko
Hasičská 3
943 01 Štúrovo

Ubytování

Ubytovat se můžete v rozsáhlém kempu Vadaš, který je součásti velkého termálního koupaliště.

Adresa kempu je:

Camping Vadaš
Pri Vadaši 2584/2, 943 01 Štúrovo
http://www.vadas.sk/index.php/sk/
 

Z kempu Vadaš jde vidět i ostřihomská katedrála

 

Doporučené mapy

Off mapy.cz na mobilu

 

Zatím žádné hodnocení
Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho.