Cyklotúry na Mallorce 2.

Cyklotúra s´Arenal-Inca-Campanet

Na tomto výletě zažijete příjemné vyjížďky kombinované s transferem. Po cestě se budete obdivovat nádherným vinohradům a stoletým olivovníkům, které budou lemovat asfaltové cesty, po kterých budete pelášit na kole.

Průběh trasy

s´Arenal-Inca-Campanet

 

Charakteristika

Cyklotrasa Pod horami aneb kolem městečka Inca vede opět po kvalitních asfaltových cestách, na kterých je radost jezdit.

Zajímavosti na trase

Město Inca

Na tomto cyklistickém výletě projedete městem Inca, které se nachází zhruba třicet kilometrů od hlavního města Palma de Mallorca. Ve městě žije okolo 25 tisíc obyvatel, takže patří k nejhustěji obydleným městečkům na ostrově Mallorca. Inca je jakýmsi pomyslným druhým "hlavním" městem ostrova Mallorca. Hlavní zdejší průmysl je kožedělný. Centrum města je proslavené jako centrum výroby bot a dalších nádherných kožených výrobků. Místní ševcovský spolek patří k nejstarším na ostrově a jeho počátky sahají až do 13. století. V současnosti zde vyrábějí boty a kožené výrobky světově známé firmy jako například Barrats, Lottusse, Asinca, Camper, Farrutx, Munper a Kollflex.

 

Kopec Svatá Magdalena

Hned nad městem Inca se pne hora s biblickým názvem Svatá Magdalena. Hora Santa Magdalena měří 287 metrů nad mořem a má pro místní lidi význam poutnického místa. Stojí zde totiž stejnojmenný klášter, který láká k duchovnímu zastavení. Nejvyšší okolní horou je pak Puig des Minyon, která měří 307 metrů nad mořem. Oba menší vrcholky pak tvoří Puig de Inca a nabízí překrásný výhled nejenom na celý malebný ostrov, ale i na pohoří Tramuntana.

 

Občerstvení

Během celé cyklotúry zajišťuje cestovní kancelář Na cesty.cz všem účastníkům iontové nápoje. Od února do dubna si můžete na hotelu Ayron park připlatit odpolední těstovinový, kašový a sacharidový bufet za 2 euro na osobu za den.

 

Cykloservisy

Cykloservis je součástí nabídky cestovní kanceláře Na cesty.cz, která nabízí drobné služby mechanika, zapůjčení kompresoru a nářadí.

Ubytování

Klienti jsou ubytování v tříhvězdičkovém hotelu Ayron Park, který se nachází v letovisku El Arenal, což je nádherné přímořské letovisko 7 kilometrů od letiště v Palmě.

Doporučené mapy

Každý klient dostane zdarma podrobnou mapu Mallorcy, kterou pro své cyklistické zájezdy speciálně vytiskla cestovní kancelář Na cesty.cz. Ke stažení jsou také speciální mapy na mobil, které jsou uzpůsobené jak pro iPhone tak pro Android.