Zlato místo peněz aneb jak si vydělat na nové jízdní kolo

Ukládání peněz do zlata je snadné

Ukládání peněz do zlata není opravdu nic složitého a komplikovaného. Je to naopak jednodušší než byste očekávali. Směnu běžných kovových mincí za investiční slitky vám zajistí specializované obchody, které mají se zlatem bohaté a mnoholeté zkušenosti. Nejstarší a největší dovozce investičního zlata sídlí v nádherné secesní budově, kterou každý v Praze zná pod názvem Obecní dům. V jeho nabídce najdete výhradně prestižní značkové švýcarské slitky, které se dodávají s patřičným certifikátem. Nejžádanější jsou značky Argor-Heraeus, Pamp a Munze Osterreich. Zlaté slitky Argor Heraeus pochází z renomované švýcarské rafinérie, takže kvalita zlata je zde naprosto zaručena. Koupit si klidně můžete gram nebo 10 gramů či 20 gramů. Přehled všech dostupných velikostí najdete na stránce investiční zlato, kde je vše přehledně a názorně zobrazeno.

 


Vydělejte si na pořádné kolo investicí do zlata

Nakupujte zlato za aktuální cenu

Cena slitků se pochopitelně jako kurz koruny nebo dolaru mění každý den. Máte tak jistotu, že nakupujete zlato vždy za aktuální cenu. Zlato je také jedinečné tím, že se prodává s nulovou DPH, takže je ideální investicí do budoucna. Je tak jedinou komoditou na trhu do níž můžete své poctivě vydělané finance zcela legálně "přetavit" aniž byste museli platit 21 procent povinné daně.

Žádný úřad o nákupu zlata nemusí nic vědět

Dalším plusem v ukládání peněz do zlata je, že nemusíte o nákupu zlata informovat žádné úřady. Při koupě zlata se nemusíte ani legitimovat ani dokládat svou totožnost. Jediné omezení je při platbě v hotovosti. Prodejci totiž nemohou přijímat platbu v hotovosti větší, než je hodnota 250 gramů zlata. Podmínky a ceny jsou stejné všude v Evropské Unii, takže za nákupem zlata nemusíte jezdit ani do Německa ani do Rakouska.

Pozor na nákup zlata na splátky

Dejte si pouze pozor na zprostředkovatele, kteří nabízejí tzv. "spoření do zlata". Nákup zlata na splátky, kdy si své blyštivé zlaté slitky odnesete domů až po mnoha letech je značně riskantní. Z tohoto důvodu nakupujte zlato konzervativním způsobem, neboť jedině tak máte svou investici neustále pod kontrolou.

 

 

Průměrně: 10 (1 hlas)
Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho.