Camping Heidelberg

Camping Heidelberg je situován u řeky Neckar

V okolí Heidelbergu, který se nachází ve spolkové zemi Bádensko-Württembersko, je docela hodně kempů. Tento kemp je však nejbližší od centra města.  Camping Heidelberg se nachází na malebném břehu řeky Neckar, takže místo je zde klidné a přírodní. Řeka Neckar protéká Heidelbergem a celková délka toku této velké německé řeky je 367 kilometrů.

 


Camping Heidelberg

Vybavení kempu

Camping Heidelberg má moderní sanitární zařízení. Jsou zde elektrické přípojky, Wi-Fi, dětské hřiště a restaurace. Na recepci se domluvíte německy i anglicky. Kemp je v létě otevřen od 7:30 do 21 hodiny. Cena za osobu je 9 euro za noc, cena za stan je pak 6 euro za noc.

 


Camping Heidelberg je u řeky Neckar

Aktivity v kempu

Z kempu je opravdu velmi snadný přístup do centra města. Kempování v blízkosti krásného historického města Heidelbergu a jeho okolí je skvělou volbou pro ty, kteří chtějí spojit přírodu s návštěvou historických a kulturních památek známého univerzitního města. Přidanou hodnotou je kvalitně značená cyklostezka podél řeky. V kempu je možnost rybaření a provozování vodních sportů.

 


Nádherný zámek v Heidelbergu

Hlavní památky Heidelbergu

Heidelberg je především proslulé univerzitní město. Prestižní univerzita byla založena už v roce 1386, takže je to jedna z nejstarších univerzit v Evropě. Ve městě je tedy hodně univerzitních budov včetně známého univerzitního muzea. V muzeu uvidíte krásné botanické zahrady nebo neobvyklé studentské vězení. Hlavní památkou města je však impozantní zámek, který se hrdě tyčí nad celým městem. Zámek je zajímavou směsicí gotiky a renesance. Interiér zámku si můžete pochopitelně prohlédnout. V rámci prohlídky zámku uvidíte kupříkladu zámecké pokoje nebo Velký sud či nádherné výhledy na univerzitní město a malebnou řeku Neckar. Zajímavá je rovněž výstava v německém muzeu lékáren, což se německy řekne Deutsches Apotheken-Museum. Úchvatná je procházka v zámeckých zahradách, kde jsou rovněž dechberoucí výhledy na město, které zde máte jako na dlani.

 

 

Zatím nehodnoceno
Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho.