Exotické vitamíny aneb Guarana

Exotické vitamíny aneb Guarana

Hodně lidí konzumuje vitamíny v tabletkách, které jsou vyráběny chemickou cestou. V současné době jsou však k dispozici stále více vitamíny, které jsou vyráběné přírodní cestou. Mezi takové patří produkt z eshopu https://eshop.guaranaplus.cz/ , který vám dnes představíme.

Guarana Guaranaplus 50 tablet

Jedná se o produkt Guarana, podle kterého je celý eshop, který sídlí v Uherském Hradišti, pojmenován. Guarana je zajímavá liánovitá rostlina, která roste v tropických pralesech Amazonie. Je pojmenovaná po Indiánech z kmene Guaraní, kteří ji po staletí hojně používali jako životabudič a elixír dlouhého života.

 


Guaranaplus 50 tablet

Fakta o Guaraně

Guarana je keř nebo malý strom, který má v latině označení Paullinia cupana, takže se v češtině občas také používá název Paulina nápojná. Jedná se o keř z čeledi mýdelníkovité a roste kromě Brazílie ještě ve Venezuele. Semena tohoto keře jsou pak známá pod názvem guarana. Semena guarany se skládají z načervenalých rostlinných vláken a pryskyřice, která obsahuje vodu a olej.

 


Eshop Guaranaplus sídlí v Uherském Hradišti 

Co Guarana obsahuje?

Guarana obsahuje především guaranin, což je stimulační a povzbuzující látka. Guarana obsahuje 3 a 6 procent kofeinu, theofylin a theobromin. Guarana pomáhá stimulovat zejména nervový systém a výdrž, takže se hodí pro každého, kdo potřebuje mít vitalitu po celý den nebo je pod velkým napětím a stresem. Guarana také stimuluje odbourávaní tuků, takže může být součástí různých redukčních diet. Guaranová tabletka, která váží 350 mg, je vyráběna přímo v Brazílii a to tradičním způsobem, tzn. z celých rozemletých semen guarany.

 


Doporučené dávkování je 1 až 3 tablety denně

Guarana v tabletkách nebo v prášku

Guaranu si můžete zakoupit v tabletkách nebo v prášku. Varianta v prášku je levnější, ale je potřeba ji rozpustit ve vodě nebo džusu. K dispozici je balení po 20, 50, 100, 200 a 400 kapslích. Varianta v prášku je pak k dispozici v balení po 100 nebo 600 gramech.