Už jste vyzkoušeli couchsurfing?

Couchsurfing je velmi jednoduchý a léta již osvědčený způsob využívání sdílené ekonomiky. Je to služba, která spojuje miliony nadšenců do cestování. Funguje po celém světě a umožňuje členům komunity nocovat zcela grátis a ušetřit tak vaše finance za ubytování. Navíc najdete prostřednictvím této skvělé služby nové kamarády a zlepšíte si své znalosti místního jazyka.

Couchsurfing funguje od roku 2004

Couchsurfing funguje již od roku 2004. V současné době sdružuje více než dva milióny členů po celém světě. Velké množství členů couchsurfingu je samozřejmě také v Evropě, takže pokud jste milovníci víkendových výletů po evropských městech, je využití couchsurfingu zcela jistě nejlepším způsobem, jak dokonale poznat jednotlivé evropské destinace zblízka a za hubičku. Užijete si tak opravdu hodně muziky za málo peněz.

 


Couchsurfing je v současnosti hodně populární 

Jak na couchsurfing?

Jak na couchsurfing? Tak důležitá je především registrace a mít udělaný dobrý profil. V profilu nezapomeňte zmínit své koníčky a přednosti. Pokud se věnujete cykloturistice, tak můžete například oslovit velkou komunitu cykloturistů, kteří sice do vašeho města nepřijedou na kole, ale rádi by si ve vašem městě kolo půjčili a společně s vámi si město nebo nejbližší okolí na kole projeli.

Dobrá formulace žádosti je nade vše

Dobrá a precizní formulace žádosti o nocleh je velmi důležitá. Není nic horšího než napsat pár krátkých a nic neříkajíc vět, že jedete do města, kde ubytovatel nabízí svůj byt k přenocování. V takovém případě zřejmě nedostane žádnou kladnou odpověď. Vždy buďte kreativní a napište velmi přesvědčivý email, tak abyste hostitele opravdu zaujali. Sdělte mu co se vám na jeho profilu zamlouvá a líbí, proč jste si vybrali právě jeho, popište své koníčky, zvyky a přání, co byste chtěli v jeho městě prožít a zažít. Snažte se být v písemném projevu co nejzajímavější.

 


Ptejte se svého hostitele na jeho zájmy a koníčky

Nepodceňujte přípravu

Pokud jste už připraveni, pustit se do lákavého dobrodružství jménem couchsurfing, připravte se na svou první cestu opravdu pořádně a začněte procházet profily ve městě. Vyberte si pár zajímavých hostitelů a projděte si zevrubně jejich nabídky i recenze od předešlých návštěvníků a hostů. Poctivá příprava se určitě vyplatí, protože jedině tak budete s ubytováním u budoucího hostitele opravdu spokojeni.