Fotky z cyklotůr

Muzeum dopravy v Luzernu

Muzeum dopravy ve švýcarském Luzernu je svého druhu největší v Evropě. Verkehrhaus Luzern nabízí celkem dvanáct hal, kde získáte jedinečný přehled o dějinách dopravy včetně poštovního, telegrafického a satelitního přenosu zpráv. V jedné části tohoto skvělého muzea si na své přijdou i milovníci jízdních kol. Pojďte se společně s námi na některé kousky podívat.

Cyklistické dresy

Cyklistický dres není pouze atraktivní dekorativní doplněk. Moderní cyklistické dresy září nejenom krásnými barvami, ale díky padnoucím střihům, lehkým a pot odvádějícím materiálům představují funkční kusy kvalitního sportovního oblečení. Zde je takové malá ukázka cyklistických dresů různých barev a modelů.

Pracovní kolo

Jízdní kolo se dá velmi dobře využít k převážení větších nákladů. Toto své obyčejné jízdné kolo s podomácku udělaným přívěsem využívám velmi často k převážení různých nákladů, ať už se jedná o převážení papírů do sběrny nebo převážení kovového odpadu do výkupu kovů. Zatím jsem na tom nejvíce uvezl 85 kilogramů.

Jízdní kola v Národním technickém muzeu

Největší muzeum historických kol v České republice je v Praze. Jedná se o sbírku historických kol v Národním technickém muzeu. Drtivá většina historických kol je v originálním stavu. Naprosto unikátní stav cenných velocipédů v kombinaci s citlivým výběrem exponátů řadí cyklistickou expozici v Národním technickém muzeu mezi špičkové kolekce světové úrovně. Podívejte se na některé unikátní kousky, které jsou i z 19. století.