Vinný sklep s ubytováním aneb na kole za vínem

Cyklistická sezóna už je v plném rozpuku a rozkvětu a nepřibrzdila ji ani pandemie nebezpečného koronaviru. Vzhůru tedy za lahodným bílým vínem, kterému se nejvíce daří na Uherskohradišťsku nebo za červeným vínem na Slovácko.

Nejprve si vyberte vinný sklep s ubytováním

Nejprve si určitě vyberte vinný sklep s ubytováním a pak můžete směle vyrazit na skvělý cyklistický výlet. Spojení cykloturistiky s ochutnáváním lahodného vína je skvělá kombinace. S rostoucími jarními teplotami by měli milovníci vína a cyklistiky začít plánovat, kam se vydat na výživné cyklistické vyjížďky. Domácí vinařské stezky nabízejí více než dvanáct set kilometrů perfektních možností pro dovolenou plnou zdravého pohybu. Nabídka je opravdu pestrá, takže neváhejte a začínejte vybírat.

 


Vinařské cyklostezky jsou dobře značené 

Na víno jedině na Jižní Moravu

Vzhledem k tomu, že se cykloturistika stala zamilovanou aktivitou nejenom mladých, ale i starších nadšenců do vína, jsou k dispozici různé délky a náročnosti vinařských cyklistických stezek. Mezi ty nejpopulárnější vinařské cyklostezky patří především ty na Znojemsku či na Břeclavsku. U velké většiny vinařských cyklistických stezek se přitom bez problémů vejdete do rozmezí od patnácti do čtyřiceti kilometrů. Stezky v nenáročném terénu pak poznáte podle obrázku vinného sklípku. Jižní Morava v současnosti nabízí deset vzájemně se prolínajících dobře značených okruhů těchto cyklostezek, které propojuje základní Moravská vinná stezka.

 


Většina vinařských cyklostezek vede kolem vinohradů 

Degustace až na úplný závěr výletu

A na úplný závěr mého příspěvku dobrá rada. Samotný košt lahodného vína si pro jistotu naplánujte až na úplný závěr trasy. Je neustále dobré si připomínat, že jízdní kolo je docela rychlým dopravním prostředkem a jet pod vlivem alkoholu by nebylo zcela bezpečné pro vás ani pro druhé cyklisty.