Cyklotúra Eibentál-Svinita-Eibentál

Průběh trasy

Eibentál-Svinita-Eibentál

Charakteristika

Cyklotrasa Eibentál-Svinita-Eibentál vede pouze po asfaltových silnicích. Z Eibentálu však vedou dvě cesty, první je kamenitá a druhá krásně asfaltová, takže je pouze na vás, kterou cestu si vyberete. Úsek z Eibentálu po Dunaj měří 6 kilometrů, pak již pokračujete po hlavní silnici kolem Dunaje, která vede do obce Svinita.

 


Dvě cesty z Eibentálu, stačí si pouze vybrat

Parametry trasy

Náročnost trasy: Obtížná

Délka trasy: 46 km

Zajímavosti na trase

Eibentál

Eibentál se nachází v úzkém údolí podél malého potoka Tisovice. I když má obec německý název (jméno dostala podle porostů tisu), jedná se o ryze českou vesnici, která spatřila světlo světa v roce 1827. Obec se v poslední době vzmáhá, protože je vyhledávaným místem českých turistů. Každým rokem se totiž v Eibentálu pořádá rockový festival, který má své zázemí v hospodě U Medvědů. Při procházce obcí jsme narazili na katolický kostel Sv. Jana Nepomuckého, který byl postaven v roce 1912. Dále je v obci pošta a škola. Na Eibentálu je však nejkrásnější čarokrásná příroda, protože obec je ze všech stran obklopena vysokými a strmými kopci. Především z vrcholu, který se jmenuje Známana, jsou překrásné výhledy do okolí.

 


Místní katolický kostel Sv.Jana Nepomuckého

Asfaltová cesta do Eibentálu

Do Eibenthalu vede krásná asfaltová cesta, která potěší každého cykloturistu. Cestu vybudovala rumunská správa a měří celkem 6 kilometrů. Cesta však nevede kolem neobvyklé gotické věže Františka Malého, ale po bývalé železniční trati. V minulosti zde totiž vedla eibenthalská úzkorozchodka, která byla využívána k nákladní dopravě. Jelikož se jednalo o úzkorozchodnou trať, převýšení cesty není nikterak dramatické, takže pro cyklisty se jedná o příjemnou a pohodovou cyklostezku.

 


Asfaltová cesta z bývalé úzkorozchodné trati 

Občerstvení

Občerstvit se můžete v Eibentálu v hospodě U Medvěda, kde se točí rumunské pivo Ursus a česká kofola. Otevřeno zde mají každý den od 10 do 22 hodin.

http://www.dovolena-banat.cz/hospoda.html
 

Přátelská hospoda U Medvěda

 

Cykloservisy

Cykloservis s prodejnou zde samozřejmě nenajdete, takže je dobré si s sebou brát základní nářadí na kolo včetně náhradních duší a plášťů.

Ubytování

Ubytovat se můžete rovněž v Eibentálu, kde je dostatek ubytování v českých rodinách. Nás nejvíce zaujalo ubytování v penziónu U Medvěda, kde se vejde 16 osob.

http://www.dovolena-banat.cz/ubytovani.html

Doporučené mapy

Edice klubu českých turistů Banát měřítko 1:100 000

Video

Zde se můžete podívat na video prezentaci z této cyklotúry: https://www.youtube.com/watch?v=O22KypUk2fY

 

Zatím nehodnoceno
Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho.