Cyklotúra Zádveřice-Pozlovice a zpět

Průběh trasy

Zádveřice-Provodov-Pozlovice a zpět

Charakteristika

Cyklotrasa Zádveřice-Pozlovice a zpět vede výhradně po silnici nižší třídy, kde není příliš velký provoz. Na cestě vás však čekají některé velké kopce, takže je potřeba počítat, že si dáte trochu do těla.

 


Na cestě vás čeká hodně strmých kopců

Parametry trasy

Náročnost trasy: středně obtížná

Délka trasy: 50 km

Zajímavosti na trase

Borůvková farma

Borůvkovou farmu najdete hned za obcí Provodov, která je situovaná 11 kilometrů od Zlína směrem na Luhačovice. Rozloha farma činí zhruba 3 ha. V současnosti je na farmě vysazených 6300 rostlin různých odrůd, které postupně zrají od konce června do začátku října. Borůvky si na farmě můžete dokonce nasbírat sami v době samosběru či si koupit přímo na farmě již natrhané. Borůvková farma se rovněž zabývá množením rostlin, které zde také prodávají. V nabídce farmy je rovněž poctivá rašelina, která je ideální pro výsadbu rostlin, které farma prodává. V širokém sortimentu farmy naleznete taktéž protikroupové sítě, které slouží i jako spolehlivá ochrana proti ptactvu v době zrání.

 


Borůvková farma

Pozlovice

Na samé hranici chráněné krajinné oblasti Bílé Karpaty, v blízkosti nádherných Luhačovic, leží krásně zelené a čisté Pozlovice. Svým atraktivním umístěním patří do jedné z deseti oblastí s nejlepším a nejkvalitnějším životním prostředím u nás. Zdejší lesnatá krajina tvoří pozvolný přechod mezi hodně kopcovitým Valašskem a rovinatým Slováckem. Ráz krásně zvlněné krajiny dotváří místní přehradní nádrž, jejíž prvotním úkolem bylo zabránění velkým povodním. Hráz je v současnosti hojně využívána především k rekreačním účelům. Pozlovice jsou ideální oblastí na zdravé procházky po okolí, kterému dominuje katolický kostel svatého Martina ze 16. století, přestavěný v 18. století v ozdobném barokním stylu.

 


Kostel sv.Martina v Pozlovicích

Občerstvení

Zahnat žízeň můžete v Hostinci Na Maleniskách v obci Provodov.

Adresa restaurace je:

Hostinec Na Maleniskách

Provodov 198

Březůvky

https://www.malenisko.cz/hospoda.htm

Doporučené mapy

Mapy SHOCart 470 Zlínsko, Hostýnské a Vizovické vrchy 1:40.000

 

Zatím žádné hodnocení
Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho.