Dovolená na kole v Břeclavi

Břeclav je malebné a přívětivé město na pomezí České republiky, Rakouska a Slovenska. Na území města je taktéž několik pozoruhodných historických pamětihodností, které zcela jistě stojí za návštěvu. V neposlední řadě je Břeclav a jeho okolí ideálním místem pro výlety na kole s ochutnávkou jiskřivého moravského vína. Ve městě na samém cípu České republiky je také velká nabídka ubytování. Ubytování Břeclav aneb vše na dosah ruky, to je vždy sázku na jistotu, neboť nikam nemusíte daleko chodit a jezdit. Mě osobně se takové ubytování vždy velmi libí, neboť vše máte po ruce a nemusíte nikterak zápasit s časem.

 


Z penzionu je vše na dosah ruky

Břeclavský zámek s vyhlídkovou věží

Pokud si chcete Břeclav v klidu prohlédnout, podívejte se nejprve na ubytování v Břeclavi. Pokud si už zvolíte ubytování v místě, kde je vše na dosah ruky, můžete v Břeclavi nejprve navštívit renesanční zámek, který se může pochlubit velmi pěknou arkádovou pavlačí, která zdobí první patro. I když je zámek starý, tak byl v 19. století přebudován do tehdy módní novogotické podoby. V 19. století byly taktéž postaveny tři hranolové věže, které byly úmyslně „pobořeny“, aby zámek získal romantický vzhled. Nyní je na zámku zpřístupněna pouze věž zámku, ze které je krásný výhled na vedlejší pivovar a zimní stadión.

 


Rodinný penzion s balkónkem

Synagoga s maurskými prvky

Dalším turistickým magnetem v Břeclavi je židovská synagoga, která je nádherně opravena a slouží široké veřejnosti jako městská galerie. Synagoga spatřila světlo světa v roce 1868. Budova synagogy dostala krásný novogotický háv se zdobnými maurskými prvky, které taktéž spatříte uvnitř židovské modlitebny.

 


Čistá a prostorná jídelna 

Lednicko-valtický areál

Na závěr pobytu doporučuji projížďku na kole po Lednicko-valtickém areálu. Zdejší cyklotrasy jsou velmi pohodové a nenáročné. Většina cyklotras vede přes osvěžující les či kolem místních rybníků. Celý areál je navíc protkán celou řadou pozoruhodných a zajímavých drobných architektonických staveb, které tady postavil vlivný a bohatý rod Lichtenštejnů. Za všechny zmiňme pohledný Lovecký zámeček, noblesní Chrám tří Grácii nebo úžasný romantický zámeček Dianin chrám.

 

Zatím nehodnoceno
Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho.