Nejlepší cyklotúry za rok 2018

Tří nejlepší cyklovýlety v roce 2018

Bronzová cyklotúra

Na pomyslné třetí příčce jsme vybrali cyklotúru kolem Neziderského jezera, které se nachází v Rakousku a Maďarsku. Jedná se o nenáročný a pohodový cyklistický výlet, který si sami můžete rozplánovat na několik dní. Výhodou této lokality jsou dobře značené cyklotrasy, které vedou téměř po rovině. V maďarské části můžete také navštívit termální lázně, kde si můžete skvěle odpočinout a nabrat nové síly do dalších kilometrů.

Nejzajímavější turistická místa kolem Neziderského jezera

Nejzajímavější a nejnavštěvovanější turistická místa kolem Neziderského jezera jsou tato: skvělé termální lázně Hegykő, krásný a historický Šoproň, neobarokní zámek Fertöd, klidné lázně Balf, malebné rakouské městečko Rust a historický a pitoreskní Purbach am Neusiedler See.

 


Cyklotúra kolem Neziderského jezera-zámek Fertöd

Stříbrná cyklotúra

Na stříbrné příčce jsme vybrali cyklotúru kolem Dunaje, která se může rozplánovat na jeden týden. Jedná se opět o cyklistický výlet, který zvládnou všechny věkové kategorie. Výhodou této trasy je perfektní komfort v podobě skvělých cyklostezek a kempů, které jsou vesměs všechny situované kolem Dunaje. Naše varianta cyklotúry kolem Dunaje vedle proti proudu a cesta začínala v rakouském Orthu an der Donau a končila v německém Pasově.

Nejzajímavější turistická místa

Nejzajímavější a nejnavštěvovanější turistická místa kolem Dunaje jsou tato: nádherný barokní klášter v Klosterneuburgu, rodné město rakouského malíře E.Schieleho v Tullnu, rozmanitý Krems, honosný klášter v Melku, muzeum cyklistiky v Ybbsu, romantický Grein, koncentrační tábor v Mauthausenu, historický i moderní Linec, malé muzeum rybářství v Aschachu a na závěr impozantní a hrdý Pasov.

 


Na kole kolem Dunaje-Pasov

Zlatá cyklotúra

A konečně na prvním místě se umístila cyklotúra kolem italského jezera Lago di Garde. Tato cyklotúra nadchne především nadšence do krásných historických památek a zajímavých pamětihodností, kterých je v Itálie opravdu požehnaně. Cyklistických tras tady není mnoho, protože většinou se jezdí po okresních silnicích, ale jižanská atmosféra kolem celého jezera je zde znamenitá a vynikající. Z tohoto důvodu u nás cykloturistika v severní Itálii vyhrála.

Nejzajímavější turistická místa

Nejzajímavější a nejnavštěvovanější turistická místa kolem jezera Lago di Garde jsou tato: pitoreskní obec Lazise, muzeum oliv Cisano s ochutnávkou oliv a vytříbených olivových pomazánek, muzeum skvělého vína Bardolino, rušné letovisko Garda, překrásné místu klidu a romantiky v Punto S.Vigilio, historické Sirmione s obrovským hradem a kouzelnou Peschiera s důmyslnými obrannými hradbami ve tvaru hvězdy.

 


Na kole kolem Lago di Garde-Lazise

 

 

Průměrně: 10 (4 hlasů)
Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho.