Poznejte Česko na kole. Podívejte se, kam vyrazit

Projeďte na kole jižní Moravu, Třeboňsko nebo Šumavu. Máme pro vás tipy na zajímavá místa, která ocení rodiny s dětmi, ale i nároční cyklisté. Poznáte hrady, zámky, hory a další oblíbené lokality.

 

 

Jižní Morava nadchne rodiny s dětmi

Poznejte Lednicko-valtický areál, jehož součástí jsou zámky, parky, rybníky, lesy nebo třeba minaret a kolonáda na Reistně. Všude se dostanete pohodlně po rovinaté krajině, takže si výlet užijí i rodiny s dětmi nebo nenároční cyklisté.

 

Zkušenější mohou vyjet do blízkého Podyjí. Zdejší národní park nabízí 40km okruh se stoupáním. Po trase narazíte na vinice, vřesoviště a spoustu vyhlídek na řeku Dyji. Pokud budete mít štěstí, potkáte vydru, sysla nebo čápa černého a další zvířecí obyvatele Podyjí.

Třeboňsko vás potěší rovinami

Místní krajina nadchne všechny, kdo vyhledávají rovinatý terén. Trasy zvládnou i děti, takže se projede celá rodina. Zkuste třeba naučný okruh okolo Třeboně o délce 39 km. Po cestě narazíte na 22 zastávek s informačními tabulemi.

 

Až poznáte Třeboň, vydejte se k nedalekému zámku Červená Lhota. Nenáročnou trasu o délce 37 km si zpestříte prohlídkou této památky.

Vyšlápněte na nejvyšší horu Šumavy

Na Šumavě si přijdou na své milovníci těžkých výšlapů i nenároční cyklisté, kteří chtějí pohodovou trasu. Prozkoumejte okolí Lipna a cestou se stavte na Stezku v korunách stromů. Na tuto netradiční rozhlednu můžete vyjet i lanovkou, na kterou naložíte také kolo.

 

Pokud se chcete zapotit, vyšlápněte na nejvyšší vrchol Šumavy – Velký Javor (1456 m). Na trase dlouhé přibližně 34 km zažijte pořádné stoupání. Sklon trasy dosahuje v některých místech až 13 %. Po zdolání kopce spatříte krásné výhledy na bavorskou krajinu.

 

 

Vyjeďte se správným oblečením

Během letní vyjížďky si vystačíte s cyklistickým dresem, který dobře odvádí pot. Zaměřte se na materiál OPTI-DRY, protože příjemně chladí, rychle schne a zajišťuje prodyšnost. Vybírejte dresy v pestrých barvách, ať jste na silnici dobře vidět.

 

Váš outfit doplňte cyklistickými kraťasy s gelovou vložkou. Tento doplněk oceníte na delších trasách, protože zamezíte nepříjemným odřeninám od sedla.

Autor: Jiří Šilberský

Average: 9.7 (3 votes)
Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho.