Recenze předního světla Force Bug 400LM USB

V této recenzi vás seznámíme s předním světlem na kolo Force Bug 400LM USB od české firmy Force. Jedná se o vysoce výkonné přední světlo, které lze jednoduše namontovat na přední řidítka a přední světlo můžete také nabíjet prostřednictvím portu Micro USB.

Technické parametry

Přední světlo Force Bug 400LM má vysoce výkonnou bílou CREE XPG-R5 LED diodu o síle 400 Lumenů. Světlo má dále integrovanou baterie Li-Pol 3,7V 1050mAh, kterou můžete nabíjet přes Micro USB port. Micro USB port se nachází v zadní části světla a je zakryt černou gumovou krytkou. Plné nabití baterie trvá dvě až tři hodiny, přičemž výdrž baterie při normálním svitu je osm hodin, při vysokém svitu jsou to tři hodiny. Velikost světla je na délku 71 milimetrů, na šířka 44 milimetrů, na výška 30 milimetrů. Hmotnost celého výrobku včetně držáku je 80 gramů.

 


Force Bug 400LM má tři módy svícení 

Popis produktu

Světlo je vyrobeno z lehkého plastu, takže je lehké, ale zároveň se vám může snadno rozbít. Světlo, v černém barevném provedení, má tři funkce svícení, přičemž při prvním stisknutí se dostanete do 25 procentního módu svícení, zatímco při druhém do 50 procentním módu svícení a při třetím do 100 procentního módu svícení. Režimy svícení se přepínají podržením tlačítka na 3 vteřiny. Pro vypnutí musíte zmáčknout tlačítko na 2 vteřiny. Součástí výrobku je univerzální silikonový držák na řídítka, který má rozměry 25,4 - 31,8 milimetrů. Při nabíjení zelená dioda bliká, když je baterie plně nabitá tak zelená dioda svítí. Světlo Force Bug 400LM koupíte na internetu již od 339 korun. 

 


Silikonový držák na světlo

Hodnocení předního světlo Force Bug 400LM

Výhody

Jedná se o praktické přední světlo na kolo, které se dá velmi rychle pomocí gumového držáku připnout na řidítka kola. Světelný výkon je dostačující, přičemž intenzitu svítivosti můžete regulovat ve třech modech. Oceňují především praktické nabíjení baterie, takže odpadá neustále kupování baterií. Vzhledem k poměrně vysokému světelnému výkonu je výrobek taktéž cenově dostupný. Za málo peněz si užije hodně muziky, respektive v tomto případě hodně světla.

 


Force Bug 400LM váží 80 gramů 

Nevýhody

Gumový držák je sice dobrý, protože se snadno a velmi rychle připevní, ale dlouho vám nevydrží, takže je dobré si koupit hned náhradní. Poměrně úzký světelný kužel. Přepínat režimy lze pouze po zastavení kola, během jízdy nedoporučuji, neboť tlačítko na světle musíte stisknout opravdu silně.

 


Když světlo svítí, tak zároveň nahoře svítí zelené diody 

 

 


Micro usb port pro dobíjení světla 

 

Zatím žádné hodnocení
Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho.