Recenze řídítkové cyklobrašny ORTLIEB Ultimate 6M HighVisibility

Technické informace

Brašna ORTLIEB Ultimate 6M HighVisibility je vyrobena z Cordury s PU laminací a má i šikovné kapsičky po stranách. Barva brašny je černá a zářivě žlutá. A právě zářivě žlutá barva je vysoce reflexní, takže pokud za šera nebo v noci na brašnu začnou svítit světla projíždějícího auta, brašna bude doslova zářit.

 


Brašna má vysoce reflexní barvu

Základ brašny tvoří černý plastový nosný rám po horním obvodu vnitřní části, která je po otevření víka směrem od sebe komfortně přístupná. Zajištění víka se děje pomocí dvojicí magnetů na přední straně. Takové lehké otevírání brašny je praktické a především zaručuje rychlý přístup dovnitř brašny, což oceníte zejména během jízdy. Uvnitř brašny je ještě jedna menší kapsa na zip. Zvenčí jsou pak na bocích dvě síťové kapsičky na zip. Brašnu v držáku nelze z kola vzít, protože brašna je v držáku nejen zacvaknutá, ale především bezpečně zajištěná extra pojistkou na klíč. Pokud však brašnu budete chtít někam přenést, tak stačí k brašně přidat ramenní popruh a dvojici plastových čepů na bocích a z brašny se stává kabela na rameno.

 


Vnitřek brašny lze rozdělit na několik částí

Objem brašny je 7 litrů a celková hmotnost činí 740 gramů. Brašnu ORTLIEB Ultimate 6M HighVisibility pořídíte za cenu 2990 kč.

 


Uvnitř brašny je ještě malá kapsa na zip

Hodnocení

Výhody

Mezi hlavní přednosti brašny ORTLIEB Ultimate 6M HighVisibility je její velká míra reflexe, takže na silnici budete dobře viditelní. Systém upnutí je velmi snadný a rychlý a totéž platí o přístupu brašny dovnitř. Velmi pozitivně lze také hodnotit uzamčení celé brašny, takže brašnu vám nikdo nezcizí, což se ovšem nedá říci o obsahu, ale pokud budete mít v brašně jen jídlo a vitamíny, tak vás krádež obsahu tolik jistě nezamrzí. Brašna je dobře vyztužena, takže se během jízdy neklátí a dobře drží obsah. Brašna je taktéž dostatečně odolná vůči vodě. Design tašky je moderní a na oko líbivý.

 


Brašna je odolná proti vodě

Nevýhody

Určitě vysoká cena. Za kvalitu se prostě platí, nicméně cena by přesto mohla být nižší. Drobnou nevýhodou jsou také postranní malé kapsičky, v tomto případě by autor této recenze spíše viděl dvě větší kapsy, které pojmou půllitrové bidony na vodu.

 


Místo malých uzavřených kapsiček bych spíše uvítal otevřené kapsy pro bidony

 

Zatím nehodnoceno
Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho.