Stezky v korunách stromů jsou po celé republice

Vydejte se nad hranice svých běžných starostí a objevujte krásy naší země z ptačí perspektivy. Potíže zmizí, budou jako malí mravenečkové. Udělejte si radost a vydejte se objevovat stezky v korunách stromů. Kam se vydat?

Začneme na Valašsku

Kraj, kde si postavili svou stezku bez evropských dotací. Jen tak, pro radost turistům. Stezka Valaška se nachází u horní stanice lanovky vedoucí na Pustevny. Nejvyšší část věže je ve výšce 1099 metrů nad mořem. Uvidíte Jeseníky, nebo třeba Velkou Fatru. Projděte si také krkolomnou Himalájskou stezku. A Beskydy jako na dlani. Levné chaty k pronájmu vám pomohou najít potřebné zázemí pro další objevování krajiny.

 


Malebná příroda Valašska 

Už jste byli na Kralickém Sněžníku?

Chtělo by to pronájem chaty na víkend, abyste si mohli plně vychutnat krásy této krajiny. Vyhlídková konstrukce na Dolní Moravě vás upoutá již z dálky. Stezka v oblacích skutečně nese příhodný název. Pokud máte odrostlejší děti, vezměte je na 100 metrů dlouhý tobogán, nebo si vyzkoušejte síťovaný rukáv či pověstnou kapku. Pod vámi bude padesátimetrová výška. Působivé! Stezka je bezbariérová, kočárky vítány! Na stezku samotnou se pak dostanete pomocí lanovky. Dát si ale můžete i pořádný výšlap. Výhledy budou dokonalou odměnou.

 


V lůně přírody si vyčistíte hlavu 

Hurá do Krkonoš!

To by se Krakonoš radoval, kdyby mohl pozorovat, co nekalého jeho soused chystá přímo z výše této stezky. Stezka korunami stromů je v Janských Lázních, asi čtvrt hodiny jízdy od Trutnova. Parkovat můžete přímo u stezky. Naučná stezka vás seznámí s tím, jak vypadá horský les od jeho kořenů až po koruny. Kukátko je přitom již nachystáno a nasměrováno přímo na strom, o kterém se v textu píše. Stezka je bezbariérová, pohodlně ji absolvujete i s kočárkem nebo invalidním vozíčkem. Pokud jste již sfoukli šest svíček na dortu, můžete se dolů vydat tobogánem. Bude to jízda!

 

Zatím nehodnoceno
Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho.