Vyjeďte si na kole a ubytujte se v Břeclavi

Břeclav a jeho okolí je rájem pro všechny cyklisty. Najdete zde krásné kostely, úžasnou přírodu a malebné vinohrady. Celá lokalita je naprosto skvělým místem pro výlety na kole s ochutnávkou kvalitního moravského vína. Břeclav má pro cyklisty otevřenou náruč a navíc zde můžete najít krásné stylové ubytování. Až budete hledat Ubytování Břeclav , podívejte se na penzion U Doubků, rodinné, stylové a skvěle hodnocené ubytování. Jižní Morava stojí za to, abyste tuhle čarokrásnou vinařskou oblast poznali ze sedla jízdního kola.

Před výletem si dejte něco na zub

Pokud si chcete Břeclav a okolí dokonale vychutnat, přijeďte sem na více dnů. Rozhodně se nebudete nudit, protože jih naší republiky je vyhlášenou destinací dobrého jídla a pití. Při hledání restaurace Břeclav, možná znovu narazíte na Doubky, to není chyba, mají penzion i restauraci s vinárnou a řada pozitivních hodnocení jídla je předpokladem, že se zde dobře najíte. Můžete si pochutnat na skvělých jídlech jako je svíčková na smetaně, grilované panence s plněným pršutem a rukolou nebo na domácích tvarohových knedlících s vanilkou omáčkou.

 

 

Malovaný kraj

 

Po vydatném a chutném jídle si můžete udělat zajímavý výlet na kole a prozkoumat zdejší malovaný kraj. Malovaných lidových staveb je tady opravdu velké množství. Malovanou lidovou stavbou myslím především vinařské sklepy nebo vinařské kapličky, které jsou překrásně malované barevnými rostlinnými a lidovými motivy.

 

Vinohrady kam se podíváš

Dalším turistickým magnetem v okolí Břeclavi jsou táhlé vinohrady. Kolem moravských vinohradů existuje 1200 kilometrů značených vinařských cyklotras. Ty vedou mezi vinohrady od historického Znojma až po slovácké Uherské Hradiště. Po cestě můžete často narazit na vinařský otevřený sklípek a okoštovat zdejší vzorky vína.

 


 

Lednicko-valtický areál

Ojedinělým cyklistickým areálem je pak Lednicko-valtický areál. Zdejší cyklistické stezky jsou přímo stvořené pro cyklistické gurmány. Většina značených cyklotras vede nádhernou a poklidnou přírodou. Celý krajinný celek o rozloze 283 kilometrů čtverečních je navíc protkán celou řadou architektonických staveb, které tady vybudoval známý šlechtický rod Lichtenštejnů. Za zmínku stojí především romantický Janův hrad nebo pozoruhodná Maurská vodárna či noblesní Chrám tří Grácii, kde si můžete udělat rodinnou fotografii.

Average: 9.5 (2 votes)
Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho.