1. Cyklistický recept na dnešní den

V prvním díle seriálu cyklistických receptů vám představíme jednoduchý zdravý oběd, který vám nezabere příliš mnoho času.

Co k přípravě jídla budete potřebovat?

Příprava tohoto jídla vám zabere zhruba 30 minut. Jedná se o lehký a zdravý oběd, který může být vhodným hlavním jídlem pro aktivní cyklisty nebo cykloturisty. K přípravě budete potřebovat smetanu, řepkový olej, jeden lilek, pár žampiónů, kousek pórku, rybí filé, červenou papriku, koření a celozrný kus-kus.

Příprava a postup

Nejprve na drobno nakrájíte pórek, lilek, žampióny a rybí filé. Pak dáte na pánev řepkový olej a po krátkém zahřátí dáte na pánev nakrájený pórek, lilek, žampióny, rybí filé. Pak můžete přidat koření sladké papriky, sůl, koření na ryby a skořici. Pak na pánev dáte pár polevkových lžic smetany a trochu vody. To celé dusíte asi 20 minut. Pak už nezbývá než příprava kus-kusu, který stačí pouze zalít horkou vodou a nechat dvě minuty odstát. Pak si nakrájíte červenou papriku a můžete vše dát na talíř a pustit se do jídla.

 


Vše podusíte na pánvi 

Lehké a zdravé jídlo

Tohle jídlo je velmi lehké a zabere vám opravdu minimum času. Zároveň je to zdravé a docela chutné jídlo, které vás navíc spolehlivě zasytí. Lilek je například takzvaná super potravina, protože je výborným zdrojem draslíku a obsahuje řadu dalších minerálů a prvků, kupříkladu železo, hořčík, zinek a důležitý mangan. Červená paprika je pak rovněž vynikající zelenina pro naše zdraví, protože obsahuje velký obsah vitamínu C, dokonce v jedné paprice je více vitamínu C než v pomeranči nebo citrónu. Paprika obsahuje zhruba 2 procenta vlákniny, takže může být prospěšná pro lidi trpící poruchou trávení.

 


Jídlo je lehké a zdravé 

Zákusek po obědě

A jako zákusek po obědě si pak můžete dát půlku manga, které má ze všech druhů ovoce nejvyšší podíl vitamínu A.

 


A mango jako zákusek 

 

Zatím žádné hodnocení
Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho.