Horská kola

Jistě jste si už povšimli, že horská kola mají v současné době mnohem větší kola než tomu bylo v minulosti. Jde o horská kola s 29 palcovými koly. Nač je tento rozměr dobrý a jaké je rozdíl mezi 29 a 26 palci si řekneme právě v tomto článku.

Výhody horských kol s 29 palcovými koly

Největší přidanou hodnotou pánských horských kol s 29 palcovými koly je to, že se lépe dostanou v lesním terénu přes drobné překážky, kameny a kořeny, takže umožňují svižnější, rychlejší a dynamičtější jízdu bez bezdůvodného zpomalování. S větším průměrem kola je rovněž samozřejmostí, že se tolik nenadřete a nenašlapete, jelikož na jedno sešlápnutí ujedete prostě větší vzdálenost.

 


Pánské horské kolo

Větší pohodlnost při jízdě

Díky většímu objemu plášťů je taktéž zaručen větší komfort při jízdě a žádné velké nadskakování. Další velkou výhodou je ta, že těžiště kola je umístěno níže než u menších kol, takže kola je rovněž stabilnější, takže si při jízdě více věříte.

Nevýhody 29 palcových kol

Tento větší rozměr kol má taktéž i své nevýhody. Zejména je to větší váha celého jízdního kola. MTB horské kola se na úzkých cestách ovládá. Kola taktéž požadují pevnější a kvalitnější výplety.

 


Pánské horské kolo značky Merida

Pro koho jsou 29 palcová horská kola určena?

Horská pánská kola s 29 palcovými koly jsou už podle názvu vhodná především pro pány vyššího vzrůstu, kteří budou jezdit po rychlých lesních cestách. Větší horské pánské kolo se ale zcela jistě nehodí pro jezdce, kteří by chtěli jezdit po úzkých a hodně točitých stezkách v lesním terénu.

Pro koho jsou 26 palcová horská kola určena?

Horská kola s 26 palcovými koly jsou určena pro ženy, ale i pro všechny, kteří s ježděním teprve začínají nebo nemají potřebu si kupovat kolo větší. Horské dámské kolo s 26 palci je totiž lehké, což něžné pohlaví dokonale ocení.

 

 

 

 

Zatím žádné hodnocení
Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho.