Jak umístit jízdní kolo ve své garáži?

Pro uložení kola v betonové garáži nebo v plechové garáži existují různé typy praktických stojanů a nástěnných držáků, které dovolí vaše kolo zavěsit ke stěně či vysunout ke stropu. Výběr ideální řešení uložení kola bude jedině záviset na možnostech velikosti garáže. Při koupě držáku na kolo věnujte především pozornost uvedené maximální nosnosti, kterou garantuje výrobce. Podívejme se nyní na jednotlivé typy a druhy držáků jízdního kola.

Nástěnný držák

Nástěnný držák můžete namontovat na stěnu nebo strop garáže. Na tento typ držáku se jízdní kolo zavěšuje za horní rámovou trubku či za přední kolo. Je to šikovný univerzální držák, který je vhodný pro uchycení téměř všech typů kol. Bez problémů na něj zavěsíte horské, crossové, silničního nebo dětské kolo. Držák je kovový a je navíc opatřen ochrannou gumovou vrstvou, takže rám vašeho kola zůstane nepoškozen. Některé držáky jsou rovněž skládací, takže vám nezaberou příliš volného místo, které v garáži nikdy není nazbyt. Nástěnný držák se prodává včetně šroubů a hmoždinek, takže pro instalaci nemusíte nic dalšího kupovat.

 


Nástěnný držák vám v garáži ušetří místo

Držák za pedál

Jednou z dalších možností, jak zavěsit vaše jednostopové vozidlo je držák za pedál. Ten je ideální především do plechové garáže. Můžete na něj bez obav zavěsit většina běžných pedálů, výjimkou jsou pouze pedály s malou nášlapnou plochou či některé speciální nášlapné pedály na kolo. Tento držák je vhodný zejména k uchycení lehčích jízdních kol – kupříkladu silničních nebo dětských. Držák za pedál je taktéž kovový s ochranným pogumováním proti odření kola.

 


Držák stačí připevnit na stěnu

Kladkový držák

Další možností, kterak prakticky pověsit své kolo je systém kladkostroje. Kladkový držák je skvělým řešením pro vysoké stropy. Montáž kladkostroje je možná až do výšky stropu do čtyř metrů. Kladkový držák šetří nejenom prostor, ale také vaše pláště. Je perfektním řešením do garáží ze zděným stropem.

 


Garáž je ideální místo pro uschovnu jízdních kol 

 

Průměrně: 4.5 (2 hlasů)
Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho.