Jaké chytré hodinky na kolo vybrat?

Univerzální chytré hodinky

Jsou sporty, na které máte speciální chytré hodinky. Příkladem je běh a hodinky Garmin Forerunner. To jsou hodinky, které byly speciálně vyrobeny pro rekreační i profesionální běžce. Pro cyklistiku zatím žádné speciální hodinky nebyly vyrobeny. Navzdory tomu je celá řada chytrých hodinek, které směle pro jízdu na kole můžete využít.

 


Chytré hodinky jsou univerzálnější než cyklopočítače

Chytré hodinky na kolo jsou lepší než cyklopočítače

Pro některé ortodoxní cyklisty je pořád nejlepší formou měření klasický cyklopočítač, který je pevně přichycený na řídítkách. Dnes jsou různé druhy cyklopočítačů, můžete si koupit malý a titěrný displej, ale také velký a přehledný displej. V těchto cyklopočítačích máte určitě dobré zobrazování map a k tomu si neustále můžete kontrolovat ujeté kilometry, aktuální čas nebo údaj o spálených kaloriích. Existují však situace, kdy mají na kolo větší význam chytré hodinky. Uplatní se například všude tam, kde si cyklisté odskočí k jinému sportu, který by chtěli ještě praktikovat. Hodinky se tak rázem promění na multifunkční a vy si můžete změřit údaje o vašem běhu či plavání nebo túře po horách.

 


Chytré hodinky mohou být dobrým dárkem pod stromeček 

Multifunkční hodinky

K různým sportovním aktivitám tak postačí jedny hodinky, které současně vyhovují parametrům, které jsou vhodné i pro jízdu na kole. Pokud hodláte měřit pouze ujetou vzdálenost, aktuální čas a tempo, chytré hodinky na kolo a cyklocomputer jsou stejně přínosné. Jestli ale chcete při jízdě na kole měřit a pozorovat všechny další metriky, tak si určitě kupte chytré hodinky, které vám změří rovněž tepovou frekvenci, zaznamenají vám trasu, určí teplotu i nadmořskou výšku dané lokality.

 


Chytré hodinky se dají například propojit s aplikací Strava

Cyklistický režim v smart hodinkách

Některé smart hodinky mají již přednastavený „cyklo režim“. Takový univerzál je například výrobek Garmin Forerunner 945. Tenhle „cyklo režim“ je důležitý proto, abyste mohli své hodinky synchronizovat s aplikací Strava, ve které si jakoukoliv jízdu či trénink můžete nahrát a sdílet ji například s ostatními kamarády a přáteli. Garmin Forerunner 945 se prodává s modrým nebo černým silikonovým řemínkem a má velký kulatý ciferník. V hodinkách je dobíjecí baterie, která se za dvě hodiny nabije. Výdrž baterie je v režimu smartwatch 14 dnů. Další chytré hodinky na kolo, které si můžete v současnosti vybrat jsou například Suunto 9 Peak All Black, Garmin Vívoactive 4S, Polar Vantage M2, RoseGold White, Amazfit GTS Gold nebo Huawei Watch GT 2 46 mm Black Strap.

 

Zatím nehodnoceno
Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho.