Magnet fishing: dobrodružná zábava k vodě i pro zatažené dny

Magnet fishing: dobrodružná zábava k vodě i pro zatažené dny

Co je magnet fishing? V překladu magnetický rybolov. Ale bez ryb. Místo kaprů z vody taháte kovové „poklady“. Často jen rezavé dráty, kusy kamen, disky kol aut, zahozená jízdní kola. Občas se však podaří vytáhnout i cennosti. Zjistěte, co je k tomu potřeba.

 

Milujete-li dobrodružství, bude se vám výbava na magnet fishing hodit a tato zábava líbit. Nikdy totiž nevíte, co zajímavého z hlubin vytáhnete. Podívejte se, které vybavení potřebujete a jaké poklady na vás tam dole čekají. Magnetický lov se dá dobře spojit i s výletem na kole. Možná si z vodních hlubin vylovíte další kolo.

Magnet fishing – rybo/lov bez ryb

Zapálení nadšenci pro magnet fishing neboli magnetický lov „loví“ pomocí silných neodymových magnetů kovové předměty v rybnících, jezerech, řekách i městských stokách. Nálezy musí být feromagnetické, aby se k silnému magnetu přicvakly, nejčastěji tedy ze železa či oceli.

 

Stříbro ani zlato se k magnetu nepřicvakne. Ale staré mince mohou na dně ležet uložené v plechové krabičce. Pak už by z vody vytáhnout šly. Je jedno, jaké je počasí, magnet fishing se dá provozovat celoročně, pokud vodní hladina nezamrzne.

 

Někdy je právě lepší vyrazit, když je venku pod mrakem. Máte tak na lovení větší klid.

 

Magnet fishing 

Jak na magnetic fishing?

1) Nejprve skrz oko neodymového magnetu pro lovce pokladů přivažte speciální pevné lano na magnet fishing. Zavažte pevný uzel, třeba dračí smyčku, aby se lano nerozvázalo.

 

2) Magnet na laně vhoďte do řeky nebo ponořte pod hladinu, případně jej táhněte po dně ze břehu. Druhý konec lana držte v ruce, přivažte jej k sobě nebo například ke stromu či zábradlí, aby vám konec lana nespadl do hlubin také.

 

3) Ve chvíli, kdy se v blízkosti magnetu objeví feromagnetický předmět, přicvakne se k němu. To poznáte podle toho, že lano trochu cukne nebo se zvýší jeho odpor. Můžete jej pak z hlubin vytáhnout.

 

4) Nepovedlo se? Zkuste to znovu a znovu.

Nakonec magnet i lano opláchněte vodou, očistěte a usušte, ať je připravený pro další použití.

 

Magnetický lov 

Která výbava se vám na magnet fishing hodí?

  • hodně silný neodymový magnet s okem k uvázání lana – ideálně speciální magnety na magnet fishing, třeba typ F300,

  • pevné lano,

  • ochranné rukavice, jelikož často z vody vytáhnete špinavé předměty,

  • plastový kýbl na nálezy a špinavé vybavení,

  • dezinfekční gel na ruce,

  • vhod přijde i mobil nebo foťák na záznam nálezů.

Co zajímavého lovci pokladů z hlubin vytahují?

Z hlubin nejčastěji vylovíte drobnosti, jako jsou zrezivělé hřebíky, kusy drátů, šrouby, staré děravé hrnce, kusy jízdních kol, disky od aut. Ale sem tam se podaří vytáhnout i moped, plechovou schránku s mincemi, střelnou zbraň či vypáčený trezor. Většinou však už prázdný.

Pozor na cenné a nebezpečné nálezy

Pozor, cenné archeologické nálezy hlaste místnímu muzeu. Jestliže z vody vylovíte zbraň nebo munici, hned zavolejte policii. Může být nebezpečná nebo pocházet z trestné činnosti.

 

Při manipulaci se silnými neodymovými magnety buďte opatrní, mají velkou magnetickou sílu a hrozí skřípnutí prstů i jiné úrazy. Silné magnety nepatří do rukou dětem.

Zkuste magnety na magnet fishing a zažijte dobrodružství!

Více informací o magnetickém lovu a výbavu najdete na webu Unimagnet.cz

Zatím žádné hodnocení
Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho.