Podrobný popis cyklistické deskové hry Arrivée 1.část

Je zimní čas, který cyklistickým výletům a vyjížďkám na kole příliš nepřeje. Právě proto nemůže být lepší čas k tomu, abych vám v několika dílech podrobně představil cyklistickou deskovou hru, kterou jsem si nedávno koupil.

Hra za 399 korun

Jedná se o cyklistickou deskovou hru s francouzským názvem Arrivée, kterou na internetu seženete zhruba za 399 korun. Hra má sice francouzský název, ale vyrobili ji čeští výrobci, konkrétně pan Antonín Šrajer a jeho syn. Nutno však podotknout, že hra Arrivée navazuje na předchozí deskovou hru s názvem Téte de la Course. Hra Arrivée je však značně vylepšena a v mnohém ohledu je lepší než Téte de la Course.

 


Hra Arrivée má atraktivní žlutý obal

 

Hra Arrivée je zabalena do atraktivní žluté krabice, na které je vyobrazen cyklistický jezdec ve žlutém trikotu, což je pochopitelně trikot nejlepšího jezdce na slavném cyklistickém závodě Tour de France. Po otevření krabice zjistíte, že hra obsahuje především kartonové archy, které musíte pečlivě vylamovat. Je jich celkem šest. Naštěstí součástky jdou ze svého uložení vylamovat velmi rychle a dobře.

V šesti kartonech jsou tedy součástky, ze kterých si budete sestavovat různé tratě, ale rovněž figurky cyklistů, doplňkové kartičky a několik malých žlutých žetonů. Cyklisty a doprovodná vozidla pak musíte zasadit do připravených plastových malých stojanů.

 


Hra obsahuje i 21 etap Tour de France

Pravidla hry v češtině i v dalších světových jazycích 

Společně s archy na vás čeká pět malých knížeček, přičemž čtyři jsou barevné a jedna černobílá. V prvních čtyřech barevných brožurkách najdete cizojazyčná pravidla a návody na sestavování tratí pro Giro, Tour de France a Vueltu. V černobílé brožurce jsou pak obsažená pravidla v českém jazyce. Výhodou této hry tedy je, že deskovou hru Arrivée můžete hrát i s cizinci.

 


Pravidla hry Arrivée v češtině 

Součástí balení je i CD s programem počasí

Na dně krabice pak ještě najdete kostku a barevný balíček karet, to vše budete při hře samozřejmě používat. Součástí balení je také cédéčko s programem počasí, na kterém například naleznete záznamník průběhu hry. Na cédéčku jsou uložena i pravidla v dalších světových jazycích.

 


Každá barva cesty znamená jiný profil tratě 

Velkou změnou oproti předchozí hře Téte de la Course je podoba tratí. Zatímco v předchozí hře jste museli ke každé trati mít barevné srolované hrací plátno, na kterém byla celá trať natištěná, teď postačí jenom kartonové dílky v jedné krabici. Za jejich pomoci si můžete zkompletovat všechny etapy farncouzské Tour de France, italské Giro d’Italia i španělské Vuelty. Navíc si můžete sestavit trať Mistrovství světa mužů, žen a jezdců do 25 let.

 


Červené štítky znamenají přidělené body v rychlostní prémii

 

Tolik úvodní představení deskové hry Arrivée. V dalších dílech vám představím základní pravidla celé hry, kterou může hrát dva až pět lidí. Hra je určena pro všechny milovníky cyklistiky nad deset let věku. Na viděnou v dalších dílech. Arrivée vás určitě zabaví a pobaví.

 

 

Average: 10 (3 votes)
Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho.