Poučný kvíz o Polsku

Vědomostní kvíz o Polsku

Pokud budete do Polska cestovat na kole, bude se vám určitě hodit znát pár faktů a údajů o naší velké sousední zemi, která určitě stojí za návštěvu. Vědomostní kvíz o Polské republice vás nejenom pobaví, ale také dobře připraví na návštěvu Polska. Polsko je zemí krásných historických památek, velkých trhů, nádherných katolických kostelů a poutních míst, krásných jezer a chutného jídla. Nuže, zkuste otestovat své znalosti o Polsku. Základní informace o Polsku tak dostanete rychle a ještě zábavní formou. 

Základní informace o Polsku

Polsko je náš severní soused, takže znát něco o sousední zemi se určitě vyplatí. Polsko je totiž velký stát, který skýtá hodně turistických možností a příležitostí. Z dlouhé a bohaté historie Polska si můžeme říci, že dřívější název Polska byl terra Poloniae, což je latinsky Polská zem. Název Polsko se začal v zemi našeho severního souseda používat až od 11. století. Velkou zajímavostí je, čeština a polština byl v 10. století stejný jazyk. Teprve postupem času se pomalu začal rozcházet. Ještě o čtyři stal let později však nebyl žádný problém se navzájem dorozumět.

Základní reálie Polska

Ve vědomostním kvízu, který má pouze 12 otázek, se dozvíte základní reálie Polska. Do pěti minut máte hotovo a ještě se něco dozvíte nebo se ubezpečíte, že Polsko opravdu dobře znáte. Skvělou a nerušenou zábavu. Kvízové otázky o Polsku vás určitě zaujmou. Snadný kvíz: Polsko. Další zajímavý kviz na tomto webu najdete zde 

 

 

 

Fakta o Polsku aneb malý poučný kvíz o Polsku 

 

Average: 6 (1 vote)
Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho.