Jak na skvělou kávu i na cyklovýletě?

Jaro je za dveřmi, takže zanedlouho také začne pravá cyklo turistická sezóna a pokud se ani na cestách na kole nehodláte ošidit o výtečnou kávu, pojďte se s námi podívat, jaké užitečné pomůcky na přípravu kávy můžete zabalit do cyklistických brašen.

Velký výběr pomůcek na přípravu kávy

V současné době je již na trhu velmi pestrý výběr pomůcek na přípravu kávy, takže do cyklistické brašny si klidně můžete dát moka konvičku, cafflano kompresso, clever dripper, džezva kaffia nebo aeropress. Pojďme nyní zaměřit svou pozornost na posledně jmenovanou pomůcku, která může turisty na kolo s vášní do pití kávy zaujmout.

 


Dobré kafe si pak můžete udělat v kempu

Aeropress

Aeropress je ideální společník na dlouhé cesty na kole. Proč? Protože je především skladný, lehký a nerozbitný. Velmi snadno se rovněž čistí, což oceníte především v kempu nebo v přírodě. Příprava kávy je na aeropressu velmi snadná a zabere vám velmi málo času. Výsledkem je pak káva s velmi čistou chutí a především bez sedliny.

Čistá chuť kávy

Chuť kávy připravené v aeropressu je překvapivě čistá, s pronikavě definovanými tóny. Při přípravě můžete zvolit čerstvě pomletou kávu, což je ideální varianta. V tomto případě si však do cyklistické brašny musíte ještě přibalit mlýnek, abyste si čerstvou kávu mohli na cestě pomlít. K tomuto účelu se například hodí ruční mlýnek na kávu Hario Mini-Slim Plus, který má lehké plastové tělo a kvalitní keramické kameny. Tímto mlýnkem od japonské firmy pomelete 30 gramů kávy za necelé dvě minuty.

 


Do brašny vleze mlýnek na kávu i aeropress

Jakou kávu použít

Nebojte se experimentovat. Klidně můžete použít praženou kávu s přímočarými tóny, které aeropress nádherně vytáhne. Nemusíte se obávat citrusových nebo ovocných či kořenitých káv. Jedničkou je v tomto směru brazilská káva, která patří již roky mezi osvědčenou kvalitu. Mezi mé oblíbené brazilské kávy patří zejména Santos extra prima a Santos murta. Nuže, i na cyklovýletě si můžete sami připravit velmi kvalitní a chutnou kávu.

 

 

Zatím žádné hodnocení
Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho.