Recenze na dehydratovaná jídla značky Forclaz

Pokud se letos budete chystat na delší cyklistickou expedici do přírody, kde nebude žádná civilizace, tak jistě budete řešit, jaké jídlo na cestu vybrat a koupit? Je zapotřebí počítat s tím, že uprostřed hustých lesů a hájů budete jen složitě hledat obchůdek s potravinami a doplňovat si nezbytné zásoby. Je proto žádoucí mít s sebou všechno potřebné, abychom v divočině nebyli nepříjemně zaskočení. V dnešním článku se soustředím pouze na dehydratovaná jídla, která v cyklistické brašně nezaberou příliš mnoho místa a jsou jednoduchá na přípravu.

Výhody dehydratovaných jídel

Dehydratovaná jídla jsou nejenom lehká a snadná na přípravu, ale také se vám po cestě nezkazí. Navíc jsou kaloricky velmi vyvážená a výživná, takže po konzumaci takové porce oběda nebo večeře, budete mít dostatečný přísun kalorií. Díky těmto předem připraveným porcím bude mít vaše tělo dostatečný přísun energie a vám jen tak rychle na treku „nedojde šťáva.“

 


Lehké jídlo na kolo

Snadné použití a snadný přenos

Tak nejprve pár slov k té přípravě. Tak třeba boloňské těstoviny o gramáží 120 gramů připravíte za pět až osm minut a to díky šikovné odměrce na vnitřní straně. Obsah směsi pouze zalijete horkou vodou, pak promíchejte a po několika minutách se můžete pustit do jídla. Dno sáčku se vám otevře do podoby hlubokého talíře. Výhodou přípravku také je, že sáček lze znovu zavřít. Celkové rozměry sáčku jsou 17,5 × 18,5 × 5,5 centimetrů. Celková hmotnost pak 140 gramů. Co se týče kalorií, tak 415 kcal je obsaženo na 100 gramech dehydrovaného pokrmu.

Cena produktu je 179 korun

Pokrm je určený na dodání energie při celodenním náročném cyklistickém treku. Výrobek navíc neobsahuje lepek a všechna dehydratovaná jídla od firmy Forclaz mají trvanlivost tři roky od data výroby. Cena produktu je 179 korun. Kromě boloňských špaget si můžete od této firmy koupit kuře na kari s rýží nebo gulášovou polévku s kuřecím masem či zelenou čočku s quinoaou. K dispozici jsou i porce ke snídaní, například chutné čokoládové müsli nebo pudinkový desert, u těchto variant jsou ceny trochu levnější.

 


Kuřecí gulášová polévka zahřeje

Recenze balení a chuti

V případě dehydratovaného jídla kari kuře s rýží bylo celé balení lehoučké jako pírko, naprosto skvělé a ideální na cyklistickou turistiku. I příprava byla velmi jednoduchá a snadná. Chuť kari kuře však byla průměrná, přišla mi jemně umělá a až příliš kořeněná. Když to porovnám s gulášovou polévkou s kuřecím masem, která byla velmi chutná, tak toto jídlo bylo na trojku, tedy průměrné. Nicméně velké kousky kuřecího masa mě dokonale nasytily. Inu, když má člověk opravdu velký hlad po náročném cyklistickém výletě, tak sní téměř všechno.

Výhody produktu

  • lehká gramáž

  • snadná a rychlá příprava

  • hodně kalorický obsah

  • velký výběr jídel

Nevýhody produktu

  • vysoká cena

  • některé výrobky jsou příliš kořeněné

 

 

Average: 10 (1 vote)
Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho.