9 rad, jak se vyhnout bolavému zadku

Jednu z nejčastějších mylných představ laiků o cyklistice lze vyjádřit tvrzením, že sezení na úzkém závodním sedle způsobuje velkou bolest a značné utrpení. Ve skutečnosti může vhodné cyklistické vybavení, kvalitní oděv a dobrá péče o sedací část těla v podstatě vymýtit všechny problémy spojené s cyklistickým sedlem.

1. SPRÁVNÉ a VHODNÉ OBLEČENÍ

Do kvalitního oblečení určitě stojí za to investovat. Kupte si speciální cyklistické šortky vyrobené z lycry a opatřené kvalitní měkkou prodyšnou vložkou. Cyklo kalhoty určitě noste přímo na tělo, bez spodního prádla. Kupte si rovněž cyklistické kalhoty, které mají vložku vyrobenou z antibakteriálního materiálu, nebudou se vám pak dělat opruzeniny nebo jiné kožní vyrážky.

 


Kvalitní cyklistické kalhoty se vyplatí koupit

2. MAZÁNÍ

Kupte si také krém na kalhotové vložky, což je kosmetický přípravek určený speciálně pro cyklisty. Před každou delší jízdou aplikujte na své hýždě a velkou měrou tak snížíte riziko odřenin a opruzenin. Mě se osvědčil krém na hýždě s názvem Sixtus Sport Gesässcreme, který stojí necelých 300 korun.

3. ČISTOTA NADE VŠE

Po každé projížďce na kole či tréninku si nezapomeňte umýt rozkrok a své cyklistické šortky vyprat. Z tohoto důvodu je dobré mít ve svém cyklistickém šatníků alespoň dvoje.

 


Dobrá je vložka, která je vyrobená z antibakteriálního materiálu

4. NEVÁHEJTE S PŘEVLÉKÁNÍM

Po vyjížďce na kole byste neměli dlouho zůstávat v cyklistických kalhotách. Mokré nebo upocené prádlo, a především vložka jsou živnou půdou pro bakterie a infekci. I když se nemůžete hned osprchovat, rozhodně si oblečte čisté a suché prádlo.

 


9 rad, jak se vyhnout bolavému zadku aneb stylové cyklo kalhoty

5. NEOPOMÍJEJTE LÉČBU

Pokud se na vašem těle objeví odřeniny, ošetřete je antibakteriální koupelí a vhodnou antibiotickou mastí. Dobrá je v tomto směru mast Hamagel, která dobře řeší hojení ran a pomáhá urychlovat proces hojení.

 


9 rad, jak se vyhnout bolavému zadku aneb cyklo šortky na míru

6. PO PROJÍŽĎCE Sl OBLÉKEJTE VOLNĚJŠÍ ODĚV

Volnější oděv usnadňuje lepší proudění vzduchu a udržuje intimní partie našeho těla v suchu, čímž brání množeni bakterií.

7. JEZDĚTE INTELIGENTNĚ

Během jízdy na kole vstávejte ze sedla, pokud jedete kupříkladu přes železniční přejezd či příliš hrbolatý terén. Naučte se také šlapat ve stoje aspoň 1 minutu po každých 20 minutách jízdy. Obnovíte tak proudění vzduchu i krve.

8. ZKONTROLUJTE SI SEDLO

Pokud je sedlo umístěno příliš vysoko nebo naopak nízko či je skloněno moc dopředu nebo dozadu, může při šlapání působit přílišný pohyb rozkroku, což může vést ke vzniku nežádoucích trhlinek v kůži a odřeninám.

 


Riflové šortky si na kolo nikdy neoblékejte

9. KUPTE Sl LEPŠÍ SEDLO

Nechte si poradit od odborníků a kupte si kvalitní cyklistické sedlo. Mělo by odpovídat anatomické stavby vaší pánve. Dále pak vybírejte podle toho zda jezdíte po silnici nebo v terénu a jaké vzdálenosti na kole budete překonávat.

 

Přeji vám, aby vás při jízdě na kole hýždě nikdy nebolely.

 

Average: 10 (1 vote)
Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho.